Правила відповідального грального бізнесу в Україні оприлюднила Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей України (КРАІЛ). Вперше в цьому документі визначені норми для операторів згідно закону про легалізацію грального бізнесу.

Операторам заборонено надавати бонуси, товари і послуги як заохочення за програні клієнтами кошти. Наразі потрапив під заборону кешбек – повернення відсотка від програних коштів. Крім того, всі товари і послуги, які так чи інакше відшкодовують програні кошти, – теж скасовуються.

Нові обмеження для операторів торкнулися і лімітів на депозити. Відтепер гравців не зможуть обмежувати в розмірах внесених на рахунок коштів. Вони зможуть виставляти ліміти або відмовлятися від них самостійно.

Клієнти гральних закладів отримають можливість вести облік часу, проведеного за грою в онлайн-клубі або за столами в наземних закладах.

КРАІЛ опублікувала правила боротьби з ігровою залежністю. Операторів грального бізнесу зобов’язали навчати своїх співробітників розпізнавати можливі ознаки гральної залежності у кожного конкретного клієнта онлайн казино або букмекерської контори.

Крім цього, з 16 червня почав працювати в тестовому режимі реєстр осіб, яким заборонено доступ в гральні заклади. Це – обмежено дієздатні та недієздатні громадяни та ті, хто перебуває в окремому реєстрі осіб, яким не можна користуватися послугами операторів азартних розваг.

Нагадаємо, що для участі в азартних розвагах громадянин України зобов’язаний пройти ідентифікацію, надавши адміністрації азартного закладу паспортні дані. До гри можуть бути допущені особи, які досягли віку 21 рік та не мають фінансових зобов’язань на суму понад 250 000 гривен. Передбачено, що витрати гравця на ігри не можуть перевищувати його місячний офіційний дохід.

slots